Pool 7/8" Triangle Moorea Mosaic Glass*
CA$156.59/ea
CA$145.95/sq. ft.
CA$145.95/sq. ft.
SKU
JC-990081
Sq. ft. per piece:
1.0729
More Information
| SKU | JC-990081 |
|---|---|
| Area | 1.0729 |
| Weight (lbs) | 2.700000 |
| Length | 304.8mm - 12in |
| Width | 327.025mm - 12.875in |
| Height (Thickness) | 6.5mm - 1/4in |
| Mosaic Pattern | Triangle |
| Material | Glass |
| Finish | Glossy or Polished, Matte or Honed |
| Application | Backsplash, Exterior, Fireplace, Floor, Shower, Shower Pan, Steam Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | Yes |
| Pieces per box | 10 |
| Square Feet per box | 10.729 |
| Pieces per pallet | 450 |
| Square Feet per pallet | 482.805 |

