Simplicity Pure White 4x16" Glossy Ceramic
CA$1.70/ea
CA$3.95/sq. ft.
CA$3.95/sq. ft.
SKU
846-110
Sq. ft. per piece:
0.43
More Information
| SKU | 846-110 |
|---|---|
| Area | 0.43 |
| Weight (lbs) | 1.150000 |
| Length | 400mm - 16in |
| Width | 100mm - 4in |
| Height (Thickness) | 7.5mm - 0.3in |
| Mosaic Pattern | Brick |
| Material | Ceramic |
| Finish | Glossy or Polished |
| Application | Backsplash, Fireplace, Shower, Wall |
| Sealant? | No |
| Sold by piece/bundle | piece |
| Special Order | No |
| Pieces per box | 25 |
| Square Feet per box | 10.75 |
| Pieces per pallet | 2400 |
| Square Feet per pallet | 1,032 |

